Tepelné čerpadla vzduch vzduch pro topení. Ekonomické topení s velkou účinností.

Proč topit tepelným čerpadlem vzduch-vzduch ?

 3-jednotkyfuji

 

1) U tohoto tepelného čerpadla odpadá teplotní ztráta nasbíraná u otopných systémů, kdy se přes výměník ohřívá voda, voda přiváděná potrubím ohřívá topné      těleso ( např. radiátor) a následně otopné těleso ohřívá okolní vzduch v místnosti.

U tepelného čerpadla vzduch vzduch se ohřívá ( ochlazuje ) přes výměník přímo okolní vzduch.

2)  U těchto čerpadel  je také možnost nastavení rychlejší nebo řízené cirkulace vzduchu tam kde potřebujeme, tudíž se teplo dostane rychleji do celé místnosti a díky cirkulaci se nuceně vzduch ohřeje rychleji. Výhoda při temperaci nebo vypnutém topení po delší dobu (např. po dobu dovolené ).

3)  Všechny čerpadla vzduch-vzduch , i v základním provedení mají základní prachové a pylové filtry, tímto nám dostávají ze vzduchu jemný prach a pyly. Ocení především alergici.

4) Všechny čerpadla vzduch-vzduch , které máme v nabídce samozřejmě i chladí. Další režimy jsou odvlhčování a funkce ventilátoru .

5) Odpadají revize ( jako u plynových kotlů a komínů) .

6) Údržba je pouze v pravidelném čištění filtrů, dle prašnosti v dané lokalitě. Po dobu záruky doporučujeme pravidelné roční prohlídky cca za 500 Kč.

7) Sofitikovanější jednotky nabízejí také např. plazmový filtr pro likvidaci virů z místnosti. Např. jednotka Mitsubishi řady FH25,35,50 VE dokáže za pouhých 115 minut zredukovat počet bakterií v místnosti o velikosti 25m2 o 99%.

8) Skvělá účinnost . Z 1kW elektrické energie dokáže dle typu jednotky udělat až 5 kW tepla.

9) Relativně nenáročná montáž z pohledu nájemníků bytu, kdy při nejoptimálnějším řešení se udělá 6cm průraz přes zeď , venkovní jednotka se umístí za vnitřní jednotku na konzole. Elektrický přívod se přivede z nejbližší zásuvky 230V. Kondenzát se vyvede ve spádu ven, nebo se připojí,pokud je to možné, na stávající odpad. U topení vytéká nakondenzovaná voda z venkovní jednotky, u chlazení z vnitřní jednotky.

10) U mobilních jednotek s tepelným čerpadlem odpadá také nutnost naší profesionální montáže. Potřebujete jen vyvézt vzduchové potrubí ven z vytápěné místnosti. 

11) Jednotky jsou funkční standartně do -15 C, vybrané jendotky jsou fukční až do -25. Samozřejmě při těchto teplotách čarpadlo stále topí, akorát s menší účinností. Odhadem je těchto dnů v ČR cca 10.

12) Po ekologické stránce je toto řešení vytápění nebo chlazení za jedna. A můžeme také říci , že to samé se dá říci i o stránce ekonomické. Ceny kompletních jednotek od stabilních a kvalitních výrobců začínají na 15 000 Kč. Cena se liší výkonem a funkcemi jednotlivých zařízení. Cena s montáží jednoho pokoje vychází v hrubém odhadu na 22000 Kč. Pro dům s pěti místnostmi na 100000 Kč. Ohřev se TUV se dá vyřešit klasickým bojlerem , cca 7000 Kč. Nebo bojlerem s tepelným čerpadlem cca za 45000 Kč. Malé místnosti , jako WC, koupelna , technická místnost , řešíme pomocí infrapanelů, kdy se zapínají pouze v případě , že v místnosti někdo je.

13) A třešničkou na dortu je noční proud , tzn. levnější tarif po dobu 20 hodin denně pro celý dům. Nyní sazba D57.